Łazienkowy Salon

Płytki i wyposażenie łazienek najwyższej jakości

Blog

Na co uważać wybierając płytki na ściany?

Gdy mówimy o nieprawidłowych wyobrażeniach na temat płytek, zwykle mamy na myśli przede wszystkim te kafelki, które są układane na podłodze.

Wybór płytek trafiających na ścianę wydaje się łatwiejszy choćby dlatego, że nie mamy w stosunku do nich aż tak dużych oczekiwań. Nie oznacza to jednak, że płytki ścienne można kupować bezrefleksyjnie. Ufanie każdemu hasłu reklamowemu z pewnością nie doprowadzi do tego, że będziemy zadowoleni z efektu końcowego.

Najniebezpieczniejszym przekonaniem wydaje się to, które mówi o płytkach ściennych jako o rozwiązaniu, które jest wyłącznie ozdobne. Takie założenie może prowadzić do szybkiego rozczarowania kafelkami. Płytki trafiające na ścianę powinny być odporne na działanie wilgoci. Oczekuje się od nich również tego, że ich czyszczenie nie będzie skomplikowane. Pewną ostrożność warto zachować zresztą nie tylko w momencie ich zakupu, ale i podczas układania. To dość delikatne kafelki, ryzyko ich uszkodzenia jest więc większe niż w przypadku płytek podłogowych.