Łazienkowy Salon

Płytki i wyposażenie łazienek najwyższej jakości

Blog

Glazura na kuchennej ścianie

Producenci płytek kuchennych koncentrują się przede wszystkim na tych, które mają się pojawić w tym pomieszczeniu na podłodze.

Nie oznacza to jednak, że chcąc kupić ścienne płytki do kuchni, będziemy mieć problem ze znalezieniem naprawdę atrakcyjnych rozwiązań.

Przeważnie umieszcza się je pomiędzy blatem roboczym oraz wiszącymi ścianami, a choć w sprzedaży dostępnych jest wiele ich rodzajów, największą popularnością niezmiennie cieszy się glazura. Za jej zakupem przemawia przede wszystkim bardzo bogate wzornictwo. Na uwagę zasługuje jednak również to, że glazurowe płytki ścienne są dostępne zarówno w bardziej, jak i w mniej typowych rozmiarach. Glazura jest też rozwiązaniem stosunkowo tanim. Nie dzieje się tak przez przypadek. Nie jest przesadnie odporna ani na uszkodzenia mechaniczne, ani na wpływ wilgoci, może być więc umieszczana przede wszystkim na kuchennych ścianach i to głównie w tych miejscach, w których nie będzie narażona na kontakt choćby ze sprzętami wykorzystywanymi w tym pomieszczeniu.