Łazienkowy Salon

Płytki i wyposażenie łazienek najwyższej jakości

Blog

Płytki w stylu dominującym w łazience

Gdy wybór płytek łazienkowych był ograniczony, zwykle nie analizowaliśmy zbyt wnikliwie ich wyglądu. Byliśmy zadowoleni, że udało nam się wejść w posiadanie w miarę solidnego produktu i powtarzaliśmy sobie, że łazienka nie jest pomieszczeniem, które musi zachwycać.

Dziś wiemy, że takie podejście jest krzywdzące wyrządzając szkodę nie tylko pomieszczeniu jako takiemu, ale i nam samym. Co więcej, płytki do łazienki zachwycają swoja różnorodnością, bez trudu można więc dopasować je do stylu obowiązującego w tym pomieszczeniu.

Obecnie prym wiedzie styl minimalistyczny, nic więc dziwnego, że w sprzedaży nie brakuje płytek dużych i gładkich. Te mogą imitować metal, szkło, a nawet cegłę – w zależności od tego, jaki materiał podoba się nam najbardziej. Nie posiadają elementów prezentują się jednak znakomicie zwracając naszą uwagę na to, że zawarte w nich piękno nigdy nie przemija. Nawet mimo dominacji stylu minimalistycznego, bez trudu znajdziemy też płytki pasujące do innych wizji, warto więc wspomnieć choćby o imitujących drewno płytkach idealnych do klasycznych łazienek.