Łazienkowy Salon

Płytki i wyposażenie łazienek najwyższej jakości

Blog

Płytki do łazienki: jak układać?

Płytki do łazienki to najpopularniejszy materiał wykończeniowy. Na ich stosowanie decyduje się większość osób. Są estetyczne, trwałe, a do tego dostępne w wielu wzorach, kolorach i kształtach. Niektórzy decydują się na samodzielny montaż płytek. Zobaczmy więc o czym pamiętać i jak układać płytki, aby łazienka prezentowała się doskonale.

Przygotowanie podłoża

Zanim przystąpimy do układania płytek musimy odpowiednio przygotować podłoże. Należy je dokładnie oczyścić z kurzu i pyłu. Niedopuszczalne są także najróżniejsze plamy. Ważne jest również, aby podłoże spłukać czystą wodą. Do układania płytek przystępujemy dopiero wówczas, gdy podłoże będzie idealnie suche.

Odpowiednio dobrany klej

Przy układaniu płytek ogromne znaczenie ma zastosowany klej. Bez wątpienia warto postawić na ten dobrej jakości. Trzeba pamiętać, że to właśnie od kleju zależy, jak płytki będą trzymać się podłoża.

Płytki do łazienki można ułożyć samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Te zaprezentowane przez nas to jedynie niewielka część tego, co należy mieć na uwadze.