Łazienkowy Salon

Płytki i wyposażenie łazienek najwyższej jakości

Blog

O łóżkach drewnianych słów kilka

Łóżko jest podstawowym meblem sypialnianym. Osoby, które planują urządzenie sypialni mają dzisiaj w czym wybierać, oferta rynku jest bowiem bardzo bogata.

Ramy współczesnych łóżek wykonywane są z bardzo różnych materiałów. Na rynku dostępne są cieszące się ogromnym uznaniem łóżka drewniane. Łóżka, których rama wykonana jest z drewna sprzedają się bardzo dobrze. Drewno jest bowiem materiałem bardzo ciepłym i przyjaznym. Łóżko z drewnianą ramą mogą zakupić nawet osoby, które cierpią na alergię.

Do produkcji drewnianych ram łóżek wykorzystywane są obecnie bardzo różne gatunki drewna. Najczęściej jest to drewno pochodzące z naszych rodzimych gatunków. W sklepach możemy spotkać więc głównie łóżka, których ramę wykonano z drewna bukowego lub sosnowego. Łóżka z drewna bukowego dostępne są w różnych kolorach, nie tylko w naturalnym kolorze drewna. Ich zaletą jest wyjątkowa trwałość. Łóżka sosnowe również zasługują na zainteresowanie. Ich plusem jest to, że z czasem nabierają coraz bardziej szlachetnego wyglądu.